Aθλητικά NέαΤην πήρε... παραμάζωμα ο Μπαλοτέλι! (video)

Την πήρε… παραμάζωμα ο Μπαλοτέλι! (video)

Όρθια στο «Stade Pierre-Mauroy» η Νις! Χάρη σε δύο «τεμάχια» του Μπαλοτέλι, η ομάδα της Νίκαιας απέδρασε από το «σπίτι» της Λιλ με σκορ 2-1 και έφτασε τους 70 βαθμούς.

Κάπως έτσι ανέβηκε στη δεύτερη θέση και στο +2 από την Παρί Σεν Ζερμέν, που έχει δύο παιχνίδια λιγότερα, και στο -1 από την πρωτοπόρο Μονακό, η οποία εξίσου «χρωστά» δύο ματς.

Οι «λιλουά» (ουσιαστικά είναι αδιάφοροι βαθμολογικά) προηγήθηκαν με… τυχερό γκολ του Αμαντού στο 14’, ωστόσο τρία λεπτά αργότερα ο… Super Mario έφερε το ματς στα ίσα με εν κινήσει βολέ, προτού δευτερόλεπτα πριν το ημίχρονο φέρει «τούμπα» την κατάσταση, με τη Νις να κρατά ως το τέλος το τρίποντο.