Aθλητικά Nέα«Τέζαρε» το Αμβούργο η Λειψία! (video)

«Τέζαρε» το Αμβούργο η Λειψία! (video)

Τέλος στο απόλυτο του Αμβούργου έβαλε η Λειψία. Οι «ταύροι» επικράτησαν 2-0 εκτός έδρας και πέτυχαν την δεύτερη νίκη τους, στο ματς που άνοιγε την 3η αγωνιστική της Bundesliga. Μοιρασμένο το πρώτο ημίχρονο στο «Volksparkstadion». Οι φιλοξενούμενοι έδειχναν να πατούν καλύτερα, όμως οι «δεινόσαυροι» ήταν ιδιαίτερα απειλητικοί στις αντεπιθέσεις.

Οι ισορροπίες άλλαξαν λίγο μετά την συμπλήρωση μιας ώρας παιχνιδιού όταν ο Κεϊτά άνοιξε το σκορ (67’). Πριν προλάβουν να συνέλθουν από το «σοκ», οι γηπεδούχοι δέχτηκαν και δεύτερο «χτύπημα» με τον Βέρνερ στο 75’. Σε ολόκληρο το 90λεπτο αγωνίστηκε για το Αμβούργο ο Κυριάκος Παπαδόπουλος.