Aθλητικά Nέα«Τέζαρε» την Κάλιαρι η Πάρμα!

«Τέζαρε» την Κάλιαρι η Πάρμα!

Την… πάτησε από την Πάρμα η Κάλιαρι!

Η ομάδα του Ρομπέρτο Ντ’Αβέρσα «τέζαρε» τους Σαρδήνιους με γκολ του Κορνέλιους στις καθυστερήσεις, τσίμπησε τον βαθμό της ισοπαλίας (2-2) και συνεχίζει να «βλέπει» Ευρώπη, αφού ισοβαθμεί με την σημερινή της αντίπαλο στην 6η θέση.

Στα του ματς, η Κάλιαρι «χτύπησε» με τον συνήθη ύποπτο Ζοάο Πέδρο πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο εικοσάλεπτο (1-0), με την υπεροχή των γηπεδούχων να καρποφορεί. Ωστόσο, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να φέρουν το ματς στα ίσα πριν βγει το ημίχρονο, με τον Κούτσκα να ισοφαρίζει στο 42ο λεπτό. Το παιχνίδι ήταν εξαιρετικό, είχε ρυθμό και φάσεις, με τον Σιμεόνε να δίνει εκ νέου προβάδισμα στην Κάλιαρι στο 53ο λεπτό. Προβάδισμα το οποίο η ομάδα της Σαρδηνίας το διατήρησε σχεδόν μέχρι το φινάλε. Και αναφέρουμε σχεδόν αφού στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Κορνέλιους μοίρασε… εγκεφαλικά, γράφοντας το τελικό 2-2.