Aθλητικά NέαΤεσσάρα η Εϊμπαρ – φλερτάρει με... Ευρώπη (video)

Τεσσάρα η Εϊμπαρ – φλερτάρει με… Ευρώπη (video)

Δεν δυσκολεύτηκε απέναντι στη Γρανάδα η Εϊμπάρ. Στο παιχνίδι που ολοκλήρωσε την 22η αγωνιστική της Πριμέρα Ντιβισιόν νίκησε 4-0 και έμεινε στην 7η θέση, με μόλις έναν βαθμό διαφορά από τη Βιγιαρεάλ και μια θέση που δίνει ένα ευρωπαϊκό εισιτήριο.

Μόλις στο 11ο λεπτό ο Αντριαν με πέναλτι άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, οι οποίοι πήγαν στα αποδυτήρια προηγούμενοι 2-0, μετά το τέρμα του Ενριτς στο 39ο λεπτό.

Στο 52ο λεπτό ο Ραμίς έκανε το 3-0 και το τελικό 4-0 διαμορφώθηκε στο 62ο λεπτό από τον Πέδρο Λεόν. Ο Γουακάσο έκανε το ντεμπούτο του με την ισπανική ομάδα.