Aθλητικά NέαΤεράστια βαθμολογική «ανάσα» για την εντυπωσιακή Μπέρνλι!

Τεράστια βαθμολογική «ανάσα» για την εντυπωσιακή Μπέρνλι!

Με τον πιο εμφατικό τρόπο επέστρεψε στις νίκες η Μπέρνλι μετά από τρεις αγωνιστικές, φεύγοντας με το εντυπωσιακό 3-0 από την έδρα της Κρίσταλ Πάλας, στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής της Premier League.

Η ομάδα του Σον Ντάιτς ήταν εξαιρετική στο πρώτο ημίχρονο, εκεί όπου «δις» στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, κλειδώνοντας ουσιαστικά τη νίκη από νωρίς. Συγκεκριμένα, μόλις στο 5′ ο Γκούντμουντσον άνοιξε το σκορ με κοντινή προβολή, ενώ πέντε λεπτά αργότερα, ο Τζέι Ροντρίγκεζ με δυνατή κεφαλιά μετά από κόρνερ έδωσε «αέρα» δύο τερμάτων στους φιλοξενούμενους.

Η σεμνή τελετή έλαβε τέλος στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου, με ωραίο σουτ του Λόουτον (48′) μέσα από την περιοχή για το τελικό σκορ. Αποτέλεσμα που ανέβασε την Μπέρνλι στη 15η θέση και στους 26 πόντους και στο +11 από τη ζώνη του υποβιβασμού.