Aθλητικά NέαΣυνεχίζει το σερί η Ναντ (video)

Συνεχίζει το σερί η Ναντ (video)

Η Ναντ συνεχίζει να εντυπωσιάζει. Η ομάδα του Κλαούντιο Ρανιέρι έμεινε για έβδομο συνεχόμενο παιχνίδι αήττητη μετά την ισοπαλία 1-1 με την Μπορντό. Οι Γιρονδίνοι ήταν πιο επιθετικοί στη μεγαλύτερη διάρκεια της αναμέτρησης, αλλά τα καναρίνια ξέρουν καλά από τέτοια παιχνίδια και προηγήθηκαν στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους με τον Νακουλμά να κάνει το 0-1 από κοντά.

Οι γηπεδούχοι ανέβασαν στροφές στην επανάληψη, πίεσαν, ισοφάρισαν με ατομική προσπάθεια του Μάλκομ στο 47’ και έψαξαν την ανατροπή. Δεν κατάφεραν, όμως, παρά τις ευκαιρίες τους να βρουν το δεύτερο γκολ, με το 1-1 να μένει μέχρι το τέλος.