Aθλητικά NέαΣτους τέσσερις από τη Γιουβέντους η Ρόμα και περιμένει...

Στους τέσσερις από τη Γιουβέντους η Ρόμα και περιμένει…

Μπορεί να μην ξεκίνησε καλά το εκτός έδρας παιχνίδι με την Κροτόνε για τη Ρόμα αλλά το τέλος του ήταν όπως το ήθελαν οι Ρωμαίοι. Πώς; Με τους παίκτες του Σπαλέτι να κατακτούν τους τρεις βαθμούς της νίκης με σκορ 2-0 εκτός έδρας.

Στο 17ο λεπτό ο Τζέκο δεν ευστόχησε σε πέναλτι που εκτέλεσε αλλά αυτό δεν έριξε το ηθικό της Ρόμα. Στο 40ο λεπτό ο Ναϊνγκολάν άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι καθάρισαν με τον Τζέκο στο 77ο λεπτό.

Με τη νίκη αυτή η Ρόμα έφερε στους 4 βαθμούς τη διαφορά από την πρώτη Γιουβέντους, η οποία αγωνίζεται σήμερα εκτός έδρας απέναντι στην Κάλιαρι.