Aθλητικά NέαΣτεγνό καθάρισμα για Λάτσιο (video)

Στεγνό καθάρισμα για Λάτσιο (video)

Το βιολί της η Λάτσιο. Η ομάδα του Ιντζάγκι πέτυχε την τέταρτη σερί νίκης της στο πρωτάθλημα επικρατώντας 3-0 κόντρα στην Κάλιαρι στο «Ολίμπικο». Το άγχος για τους «λατσιάλι» έφυγε μόλις στο 7ο λεπτό, αφού ο Ιμόμπιλε έκανε το 1-0 με εκτέλεση πέναλτι. Ο ίδιος παίκτης καθάρισε το ματς λίγο πριν το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου (41’). Με την επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια ο Μπάστος έκανε το 3-0, το οποίο διατηρήθηκε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα. Έτσι η ομάδα του Ιντζάγκι έφτασε τους 22 βαθμούς, συγκατοικεί στην 3η θέση με την Γιουβέντους, ενώ μείωσε στους 3 βαθμούς τη διαφορά της από την κορυφή και τη Νάπολι.