Aθλητικά NέαΣτάση… εργασίας από παίκτες στη Segunda Division στο 1ο λεπτό του αγώνα (vid)

Στάση… εργασίας από παίκτες στη Segunda Division στο 1ο λεπτό του αγώνα (vid)

Ο αγώνας της Αλκορκόν με τη Ρέους για τη Segunda Division άρχισε με… στάση εργασίας.

Οι φιλοξενούμενοι αποφάσισαν να μην αγωνιστούν αλλά να μείνουν επιδεικτικά ακίνητοι μετά το σφύριγμα της έναρξης, διαμαρτυρόμενοι για τις μεγάλες καθυστερήσεις στην καταβολή των δεδουλευμένων.

Προς τιμήν τους οι παίκτες των γηπεδούχων τήρησαν το fair play και δεν έπαιξαν μπάλα στο διάστημα της «απεργίας» των αντιπάλων τους.

Πάντως η Ρέους, αν και 18η στη βαθμολογία, κατάφερε να πάρει τη νίκη (0-1) στην έδρα της δεύτερης του πίνακα.