Aθλητικά NέαΣπουδαία νίκη για την Καν (video)

Σπουδαία νίκη για την Καν (video)

Η Καν επικράτησε με 3-2 Ναντ και πήρε σπουδαία νίκη, για την 24η αγωνιστική του γαλλικού πρωταθλήματος. Στην 5η θέση έμειναν οι φιλοξενούμενοι με 37 βαθμούς. Από την πλευρά τους οι γηπεδούχοι έφτασαν στους 30 πόντους ανεβαίνοντας 12οι. Η Ναντ προηγήθηκε στο 31′ με τον Μπαμού, αλλά η Καέν κατάφερε να απαντήσει μόλις 4’ λεπτά μετά με πέναλτι του Σαντίνι. Μάλιστα έκαναν την ανατροπή στο 52ο λεπτό με τον Ντα Σίλβα να κάνει το 2-1, αλλά ο Μπαμού και πάλι ισοφάρισε για την ομάδα του στο 58’. Στο 80’ ο Ντα Σίλβα και πάλι σκόραρε  και χάρισε τη νίκη στην ομάδα του.