Aθλητικά NέαΣώθηκε στο τέλος η Γρανάδα

Σώθηκε στο τέλος η Γρανάδα

Χωρίς νικητή, 1-1, έληξε η αναμέτρηση στο «Λος Καρμένες» ανάμεσα στην Γρανάδα και την Λα Κορούνια, με την οποία άνοιξε η 11η αγωνιστική του ισπανικού πρωταθλήματος.

Και δύο ομάδες πήγαν πολύ προσεκτικά με αποτέλεσμα το πρώτο ημίχρονο να ολοκληρώνεται χωρίς σκορ στο παιχνίδι. Στο δεύτερο, παρότι δεν άνοιξε ιδιαίτερα ο ρυθμός, οι παίκτες του Γκαριτάνο άνοιξαν το σκορ με τον Αντόνε στο 64ο λεπτό. Οι γηπεδούχοι πίεσαν και στρίμωξαν στο φινάλε την Ντέπορ και ο Λομπάν με γκολ στο 81’ τους χάρισε τον βαθμό.

Έτσι, η Γρανάδα παρέμεινε στην τελευταία θέση με μόλις τέσσερις βαθμούς και χωρίς νίκη, ενώ η Λα Κορούνια έφτασε τους 10.