Aθλητικά NέαΣκούπισε την Βόλφσμπουργκ η Βέρντερ! (video)

Σκούπισε την Βόλφσμπουργκ η Βέρντερ! (video)

Στην κορυφή της Bundesliga μαζί με την Ντόρτμουντ (παίζει το Σάββατο με την Άουγκσμπουργκ) ανέβηκε έστω και προσωρινά η Βέρντερ.

Η ομάδα του Κόχφελντ έβγαλε αντίδραση μετά την ήττα της περασμένης αγωνιστικής στην Στουτγκάρδη και η Βόλφσμπουργκ πλήρωσε τα… σπασμένα στη Βρέμη όπου ηττήθηκε 2-0.

Εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο για τους γηπεδούχους, που ήταν πιο ουσιαστικοί. Οι λύκοι δεν είχαν ξεκάθαρο πλάνο στο γήπεδο και στο 35ο λεπτό είδαν τον Κλάασεν με δυνατό σουτ να ανοίγει το σκορ. Στο δεύτερο 45λεπτο η Βέρντερ δεν είχε το ίδιο καλή εικόνα, ωστόσο, η Βόλφσμπουργκ δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί το καλό της διάστημα και στην συνέχεια ξέμεινε από δυνάμεις. Οι γηπεδούχοι έκαναν τη ζημιά στην κόντρα και στο 86’ ο Έγκεσταϊν «καθάρισε» το τρίποντο για την ομάδα του που έφτασε τους 14 βαθμούς ύστερα από 7αγωνιστικές.