Aθλητικά Nέα«Σκόνταψε» η Μαρσέιγ!

«Σκόνταψε» η Μαρσέιγ!

Έσπασε το σερί της Μαρσέιγ η Μετς, με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες 1-1 για την 18η αγωνιστική του γαλλικού πρωταθλήματος.

Σε ένα ισορροπημένο πρώτο ημίχρονο, η Μετς στο 40ο λεπτό του αγώνα άνοιξε το σκορ με γκολ του Ν΄Γκετέ, ο οποίος σκόραρε το δεύτερο τέρμα του στη φετινή σεζόν.

Η ομάδα του Βενσάντ Ονιόν πήγε στα αποδυτήρια με προβάδισμα ενός τέρματος, ενώ η Μαρσέιγ παρόλο που είχε κάποιες καλές ευκαιρίες να ισοφαρίσει, τις άφησε ανεκμετάλλευτες και δεν κατάφερε να σκοράρει.

Στο δεύτερο όμως μέρος, η φιλοξενούμενη ομάδα άρχιζε να πιέζει, ώσπου στο 70’ με ένα όμορφο σουτ, ο Ράντονιτς ισοφάρισε για την ομάδα του Βίλας Μπόας, κάνοντας το 1-1 και πετυχαίνοντας παράλληλα το τέταρτο γκολ του της σεζόν.

Το υπόλοιπο του αγώνα κύλησε με τους φιλοξενούμενους να πιέζουν αλλά χωρίς αποτέλεσμα και το ισόπαλο σκορ να παραμένει μέχρι το φινάλε.