Aθλητικά NέαΣε θέση οδηγού η «Μπάρτσα» με μια γκολάρα του Μέσι και μια γκάφα του Ντε...

Σε θέση οδηγού η «Μπάρτσα» με μια γκολάρα του Μέσι και μια γκάφα του Ντε Χέα (videos)

Ο Λιονέλ Μέσι άνοιξε το σκορ με γκολάρα έπειτα από λάθος του Γιανγκ για την Μπαρσελόνα επί της Γιουνάιτεντ. O παίκτης των «Κόκκινων Διαβόλων» έχασε την μπάλα σε επικίνδυνο σημείο και η ομάδα του το πλήρωσε, με τον Αργεντινό άσο να κάνει το 1-0 με γκολάρα στο 16ο λεπτό.

Τέσσερα λεπτά αργότερα ο Μέσι ξαναχτύπησε και το λάθος αυτή τη φορά το έκανε ο Ντε Χέα, ο οποίος σε μια φαινομενικά εύκολη φάση έπεσε να μαζέψει την μπάλα μετά από σουτ του Αργεντινού, αλλά αυτή πέρασε κάτω από το σώμα του.

Νωρίτερα, κάθε δίκιο να διαμαρτύρεται για την φάση του 11ου λεπτού έχει η Μπαρτσελόνα, με τον διαιτητή Μπριχ να κάνει χρήση VAR, παίρνοντας πίσω την αρχική του απόφαση στο μαρκάρισμα του Φρεντ στον Ράκιτιτς.