aekaelakritasanorthosisapoelapollonarisdoksakarmiotissasalaminaomonoiaolympiakosparalimnipafosSuper LeaguePremier LeagueSerie ALaLiga

GOALΣε ρυθμούς Nations League ξανά η Ευρώπη

Σε ρυθμούς Nations League ξανά η Ευρώπη

Μετά τα προκριματικά του Euro 2021 και τις φιλικές αναμετρήσεις, οι εθνικές ομάδες της Ευρώπης στρέφουν την προσοχή τους αποκλειστικά του Nations League.

Η νεοσύστατη διοργάνωση της UEFA συνεχίζεται με την 3η και την 4η αγωνιστική, με το σημερινό πρόγραμμα να περιλαμβάνει αμφίρροπα παιχνίδια, ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις και αγώνες με ξεκάθαρα φαβορί.

Η Ισπανία δείχνει να έχει το προβάδισμα, αλλά η Ελβετία έχει αποδείξει πολλές φορές είναι σκληρό καρύδι. Για τον ίδιο όμιλο, η Γερμανία δεν φαίνεται πως θα δυσκολευτεί ιδιαίτερα στην έδρα των Ουκρανών.

Η Κύπρος έχει εκτός έδρας δοκιμασία στο Λουξεμβούργο, ενώ ενδιαφέρον έχει η αναμέτρηση Μαυροβούνιο-Αζερμπαϊτζάν. Τα Νησιά Φερόε φιλοξενούν την Λετονία και η Ανδόρα παίζει με την Μάλτα.

Το πλέον… αδιάφορο ματς του σημερινού προγράμματος είναι το Λιχτενστάιν-Γιβραλτάρ.

Σάββατο 10 Οκτωβρίου (3η αγωνιστική)

LEAGUE A

4ος Όμιλος
Ισπανία-Ελβετία 21:45
Ουκρανία-Γερμανία 21:45

LEAGUE C

1ος Όμιλος
Λουξεμβούργο-Κύπρος 16:00
Μαυροβούνιο-Αζερμπαϊτζάν 16:00

LEAGUE D

1ος Όμιλος
Ν. Φερόε-Λετονία 19:00
Ανδόρα-Μάλτα 21:45

2ος όμιλος
Λιχτενστάιν-Γιβραλτάρ 19:00

Κυριακή 11 Οκτωβρίου (3η αγωνιστική)

LEAGUE A

1ος Όμιλος

Βοσνία-Ολλανδία 19:00
Πολωνία-Ιταλία 21:45

2ος Όμιλος
Αγγλία-Βέλγιο 19:00
Ισλανδία-Δανία 21:45

3ος Όμιλος
Κροατία-Σουηδία 19:00
Γαλλία-Πορτογαλία 21:45

LEAGUE B

1ος Όμιλος
Νορβηγία-Ρουμανία 19:00
Β. Ιρλανδία-Αυστρία 21:45

2ος Όμιλος
Ισραήλ-Τσεχία 21:45
Σκωτία-Σλοβακία 21:45

3ος Όμιλος
Ρωσία-Τουρκία 21:45
Σερβία-Ουγγαρία 21:45

4ος Όμιλος
Ιρλανδία-Ουαλία 16:00
Φινλανδία-Βουλγαρία 19:00

LEAGUE C

2ος Όμιλος
Αρμενία-Γεωργία 19:00
Εσθονία-Β. Μακεδονία 19:00

3ος Όμιλος
ΕΛΛΑΔΑ-Μολδαβία 21:45
Κόσοβο-Σλοβενία 21:45

4ος Όμιλος
Καζακστάν-Αλβανία 16:00

Λιθουανία-Λευκορωσία 19:00

Τρίτη 13 Οκτωβρίου

LEAGUE A

4ος Όμιλος
Γερμανία-Ελβετία 21:45
Ουκρανία-Ισπανία 21:45

LEAGUE C

1ος Όμιλος
Αζερμπαϊτζάν-Κύπρος 19:00
Μαυροβούνιο-Λουξεμβούργο 21:45

LEAGUE D

1ος Όμιλος
Ν. Φερόε-Ανδόρα 21:45
Λετονία-Μάλτα 19:00

2ος όμιλος
Λιχτενστάιν-Σαν Μαρίνο 21:45

Τετάρτη 14 Οκτωβρίου

LEAGUE A

1ος Όμιλος
Ιταλία-Ολλανδία 21:45
Πολωνία-Βοσνία 21:45

2ος Όμιλος
Αγγλία-Δανία 21:45
Ισλανδία-Βέλγιο 21:45

3ος Όμιλος
Κροατία-Γαλλία 21:45
Πορτογαλία-Σουηδία 21:45

LEAGUE B

1ος Όμιλος
Νορβηγία-Β. Ιρλανδία 21:45
Ρουμανία-Αυστρία 21:45

2ος Όμιλος
Σκωτία-Τσεχία 21:45
Σλοβακία-Ισραήλ 21:45

3ος Όμιλος
Ρωσία-Ουγγαρία 21:45
Τουρκία-Σερβία 21:45

4ος Όμιλος
Φινλανδία-Ιρλανδία 19:00
Βουλγαρία-Ουαλία 21:45

LEAGUE C

2ος Όμιλος
Εσθονία-Αρμενία 21:45
Β. Μακεδονία-Γεωργία 21:45

3ος Όμιλος
ΕΛΛΑΔΑ-Κόσοβο 21:45
Μολδαβία-Σλοβενία 21:45

4ος Όμιλος
Λιθουανία-Αλβανία 19:00
Λευκορωσία-Καζακστάν 21:45

ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ