Aθλητικά NέαΣε μπελάδες η Ίντερ, την «ξέρανε» η Κάλιαρι!

Σε μπελάδες η Ίντερ, την «ξέρανε» η Κάλιαρι!

Πολύ δύσκολα βάζει στον εαυτό της η Ίντερ! Οι «νερατζούρι» πραγματοποιώντας τη χειρότερη εμφάνισή τους τις τελευταίες εβδομάδες ηττήθηκαν από την Κάλιαρι στη Σαρδηνία με 2-1 και έμειναν χωρίς νίκη για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική μετά την ισοπαλία κόντρα στη Φιορεντίνα.

Πλέον, η ομάδα του Μιλάνου ναι μεν παραμένει στην 3η θέση, αλλά πλέον και η Μίλαν και η Ρόμα μπορούν να την εκτοπίσουν από την 4άδα που οδηγεί στα προκριματικά του Champions League.

Σε ό,τι αφορά το ματς, η Κάλιαρι ήταν αυτή που άνοιξε δίκαια το σκορ στο 31’, όταν Τσεπιτέλι με δυνατή κεφαλιά νίκησε τους πάντες στον αέρα και εκμεταλλεύτηκε πλήρως την εκτέλεση φάουλ του Τσιγκαρίνι.

Η αντίδραση της Ίντερ ήταν άμεση, αφού στο 38’ ο Λαουτάρο Μαρτίνες με ωραίο τελείωμα πήρε την ασίστ από τον Ναϊνγκολάν και έκανε το 1-1, αλλά η Κάλιαρι απάντησε πέντε λεπτά αργότερα με εκπληκτικό γκολ του Παβολέτι από ασίστ του Σρνα.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Ίντερ πέταξε στα… σκουπίδια αρκετές ευκαιρίες, αλλά οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που έχασαν την ευκαιρία για το 3-1, με τον Μπαρέλα να αστοχεί από το σημείο του πέναλτι στις καθυστερήσεις.