Aθλητικά NέαΠρώτη νίκη για Χετάφε...

Πρώτη νίκη για Χετάφε…

Με σκόρερ τους Άνχελ Ροντρίγκεθ & Χόρχε Μολίνα, η Χετάφε επικράτησε με 2-0 της Εϊμπάρ και πήρε τους πρώτους τρεις βαθμούς της στο ισπανικό πρωτάθλημα.

Σε ένα δυναμικό παιχνίδι στο «Coliseum Alfonso Pérez» της Μαδρίτης, με τον Ντζενέ Ντακονάμ των γηπεδούχων να παρατηρείται με κίτρινη κάρτα πριν συμπληρωθεί το πρώτο λεπτό για σκληρό φάουλ στον Πέρε Μίλα των φιλοξενούμενων, ο πολύπειρος και πάντα αξιόπιστος επιθετικός Άνχελ Ροντρίγκεθ έδωσε τη λύση στην Χετάφε, ανοίγοντας το σκορ στο 18ο λεπτό της αναμέτρησης με στην πρώην ομάδα του με ωραίο δεξί βολέ.

Στην εκπνοή ο προερχόμενος από τον πάγκο Χόρχε Μολίνα, στα 36 του πλέον αλλά ακόμα «επικίνδυνος», διαμόρφωσε από κοντά το τελικό 2-0, αφήνοντας την -σαφώς ανώτερη στο δεύτερο ημίχρονο- Εϊμπάρ στον «πάτο» του βαθμολογικού πίνακα με δύο ήττες σε ισάριθμες αγωνιστικές.