Aθλητικά NέαΠροελαύνει η Λιλ, τριάρα και στη Σεντ Ετιέν

Προελαύνει η Λιλ, τριάρα και στη Σεντ Ετιέν

H Λιλ συνεχίζει την καταπληκτική φετινή της πορεία στο γαλλικό πρωτάθλημα, αφού επικράτησε με 3-1 απέναντι στη Σεντ Ετιέν και έφτασε τους 19 πόντους. Πρωταγωνιστής για μια ακόμα φορά ο Μπαμπά με δύο τέρματα, ενώ ένα ακόμα πέτυχε ο Πέπε.

Το σκορ άνοιξε ο 22χρονος Γάλλος επιθετικός στο 17ο λεπτό μετά από ασίστ του Ρεμί. Η ισοφάριση για τους «στεφανουά» ήρθε στο 25’ με τον Καμπελά που ευστόχησε από την άσπρη βούλα σε πέναλτι που κέρδισε ο Κχαζρί από τον Μπάλο-Τουρέ. Ο Μπαμπά πήρε την ασίστ του Πέπε για να πάρει το προβάδισμα ξανά η Λιλ με την έναρξη του δευτέρου μέρους.

Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε ο Πέπε με τον Μπαμπά άλλαξαν την μπάλα, με τον πρώτο να κλείνει το σκορ στο 85ο λεπτό.