Aθλητικά NέαΠριγκιπική ανατροπή για Μπεσίκτας (video)

Πριγκιπική ανατροπή για Μπεσίκτας (video)

Σούπερ φαβορί για την πρόκριση στους «16» του Τσάμπιονς Λιγκ έγινε η Μπεσίκτας που συνεχίζει να εντυπωσιάζει στον 7ο όμιλο. Η τουρκική ομάδα πέτυχε την Τρίτη νίκη της σε ισάριθμα παιχνίδια, περνώντας με 2-1 από την έδρα της Μονακό. Μετά το διπλό επί της Πόρτο, ήρθε άλλη μία επιτυχία μακριά από την Κωνσταντινούπολη και μάλιστα με ανατροπή.

Το σύνολο του Ζαρντίμ άνοιξε το σκορ στο 30’ με τον Φαλκάο, αλλά ο Τοσούν είχε τις απαντήσεις. Για την ακρίβεια, είχε από μία σε κάθε ημίχρονο. Πρώτα ισοφάρισε μόλις 4 λεπτά μετά το γκολ που δέχτηκε η ομάδα του και στη συνέχεια, στο 54’, σημείωσε το τέρμα που της έδωσε τη νίκη. Πλέον με 9 βαθμούς και δύο από τα τρία επόμενα παιχνίδια εντός έδρας, η Μπεσίκτας βρίσκεται κοντά στο να πάρει το ένα από τα δύο εισιτήρια που οδηγούν στον επόμενο γύρο.