Aθλητικά NέαΠραγματική… Κυρία στο δεύτερο ημίχρονο! (video)

Πραγματική… Κυρία στο δεύτερο ημίχρονο! (video)

Τα χαμόγελα της… Νάπολι (για δεύτερη σερί αγωνιστική, μάλιστα) «έκοψε» η Γιουβέντους!Μετά τη «σφαλιάρα» από τη Σαμπντόρια και αφού χρειάστηκε να περάσουν 45 «στείρα» λεπτά με την Κροτόνε, οι «μπιανκονέρι»… αγρίεψαν στο δεύτερο μέρος και επικράτησαν 3-0 των «ροσομπλού», παραμένοντας στο -4 από τους Ναπολιτάνους, που ήλπιζαν, στο ημίχρονο, σε νέα «γκέλα» των πρωταθλητών, προκειμένου να αυξήσουν τη διαφορά τους στην κορυφή της Serie A.

Λογάριαζαν, ωστόσο, δίχως τον Μάντζουκιτς. Μόλις επτά λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου 45λέπτου, ο Κροάτης «έλυσε τον γόρδιο δεσμό», με μία φανταστική κεφαλιά, έπειτα από σέντρα του Αντρέα Μπαρτσάλι, και από εκεί και πέρα όλα έγιναν πολύ πιο εύκολα για την ομάδα του Μασιμιλιάνο Αλέγκρι.

Οκτώ λεπτά αργότερα, ο Ματία Ντε Σίλιο, με τρομερό σουτ έξω από την αντίπαλη περιοχή, με το που μπήκε, μάλιστα, στον αγωνιστικό χώρο, «έγραψε» το 2-0 -και αυτό ήταν το πρώτο γκολ της επαγγελματικής του καριέρας, μετά από έξι χρόνια και 133 επίσημες συμμετοχές! Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Μεχντί Μπενατιά, στο 71ο λεπτό. Πλέον, η Γιουβέντους έφτασε τους 34 βαθμούς και βρίσκεται στην 3η θέση της βαθμολογίας, στο -2 από την Ίντερ και, όπως προείπαμε, στο -4 από τη Νάπολι.