Aθλητικά NέαΠουλάει… τρέλα η Ρόμα! (video)

Πουλάει… τρέλα η Ρόμα! (video)

Πουλάει τρέλα η Ρόμα! Η ομάδα του Λουτσιάνο Σπαλέτι επικράτησε 3-1 της Γιουβέντους με ανατροπή και πήρε ξανά… κεφάλι στη μάχη της δεύτερης θέσης, όντας στο +1 από την τρίτη Νάπολι!

Το ματς είχε φανταστικό ρυθμό, πολλές φάσεις και δύο γκολ από το πρώτο ημίχρονο. Ο Λεμινά στο 21ο λεπτό άνοιξε το σκορ με πλασέ στην κίνηση, ωστόσο πέντε λεπτά αργότερα ο αρχηγός της Ρόμα, Ντανιέλε Ντε Ρόσι, απάντησε για την ομάδα του παίρνοντας το ριμπάουντ από την επέμβαση του Μπουφόν στην κεφαλιά του Μανωλά και ισοφάρισε σε 1-1.

Όσο εξαιρετικό ήταν το πρώτο ημίχρονο, άλλο τόσο ήταν και το δεύτερο. Η Ρόμα κυριάρχησε στην επανάληψη και παρότι έπαιζε χωρίς τον Τζέκο, δεν φάνηκε να δυσκολεύτηκε ιδιαίτερα να σκοράρει άλλα δύο τέρματα. Ο Ελ Σαράουι στο 56’ με… πονηρό πλασέ νίκησε τον Μπουφόν, κάτι που έκανε και ο Ναϊνγκολάν εννιά λεπτά αργότερα διαμορφώνοντας το τελικό 3-1.