Aθλητικά Nέα«Πολυβόλο» η Ίντερ! (vid)

«Πολυβόλο» η Ίντερ! (vid)

Η Ίντερ του Αντόνιο Κόντε παίζει φουλ… επίθεση!

Οι «νερατζούρι» συνήλθαν από την «γκέλα» με την Ουντινέζε και επέστρεψαν στις νίκες με το εμφατικό 4-0 κόντρα στην Μπενεβέντο, την οποία είχαν… διαλύσει και στο πρώτο ματς εκτός έδρας με 5-2!

Η Ίντερ μπήκε με τα… μπούνια στο ματς και μόλις στο 7ο λεπτό ο Ιμπρότα στην προσπάθειά του να απομακρύνει, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του για το 1-0. Σκορ που παρέμεινε μέχρι το ημίχρονο, παρότι η Ίντερ πίεζε ασφυκτικά αλλά δεν ήταν εύστοχη! Μια από τα ίδια και στην επανάληψη, με τους νερατζούρι να πιέζουν και να βρίσκουν νωρίς τον δρόμο προς τα δίχτυα για δεύτερη φορά με τον Λαουτάρο να γράφει στο 57′ το 2-0.

Ο Αργεντινός… σέρβιρε στον Λουκάκου δέκα λεπτά αργότερα το 3-0, με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται στο 78′ από τον Λαουτάρο και ασίστ του Σάντσες.