Aθλητικά NέαΠήρε το ντέρμπι της ουράς η Λεγανές

Πήρε το ντέρμπι της ουράς η Λεγανές

Στη Λεγανές το ντέρμπι της ουράς στην Πριμέρα.

Η ομάδα του Δημήτρη Σιόβα που είναι τραυματίας και είναι νοκ άουτ, πήρε σημαντική νίκη με 3-2 κόντρα στη Θέλτα, έφτασε σε «τρίποντο» για πρώτη φορά μετά από τρία σερί ματς και ισοβαθμεί με την Εσπανιόλ στους 9 βαθμούς στις τελευταίες θέσεις.

Δύο γκολ πέτυχε ο Όσκαρ στο 15’ και το 39’, ενώ δέκα λεπτά μετά το ξεκίνημα της επανάληψης, ο Ροντρίγκες έπιασε ένα συρτό δυνατό σουτ έξω από την περιοχή και έκανε το 3-0 για την ομάδα της Μαδρίτης.

Πάντως, η ομάδα του Όσκαρ Γκαρσία προσπάθησε να μπει και πάλι στο ματς και κατάφερε στο 64’ να μειώσει με κεφαλιά του Αραούχο, ενώ στο 81’ ο Ιάγο Άσπας μετά από ατομική ενέργεια μείωσε σε 3-2, παρά το γεγονός ότι η ομάδα του αγωνιζόταν με δέκα παίκτες από το 71ο λεπτό, όταν αποβλήθηκε ο Φερνάντεθ.