Aθλητικά NέαΠήρε τα πάνω της η Μπέρνλι (vid)

Πήρε τα πάνω της η Μπέρνλι (vid)

Η Μπέρνλι πήρε τα πάνω της και αφήνει στην άκρη το εφιαλτικό ξεκίνημα. Μετά την τεσσάρα στην έδρα της κόντρα στη Μπόρνμουθ, πέρασε νικηφόρα κι από την Ουαλία, επικρατώντας 2-1 της Κάρντιφ.

Ετσι, βρέθηκε στο +5 από την επικίνδυνη ζώνη. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 51′ με τον Γκούντμουντσον, στο πρώτο σουτ εντός στόχου που έκαναν στο ματς. Μάλιστα, ήταν το πρώτο τέρμα του Ισλανδού από τον Φεβρουάριο του 2018. Η Κάρντιφ απάντησε και στο 60ο λεπτό ο Μέρφι βρήκε δίχτυα, σημειώνοντας το πρώτο του γκολ στην Premier League. Δέκα λεπτά αργότερα ο Βόουκς διαμόρφωσε το 2-1 για τη Μπέρνλι.