Aθλητικά NέαΠιέρος τρεις μήνες μετά και εξιλέωση στο 90+2

Πιέρος τρεις μήνες μετά και εξιλέωση στο 90+2

Με γκολ του Βίκτορ Φίσερ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων η Κοπεγχάγη απέφυγε την δεύτερη φετινή ήττα της στο πρωτάθλημα Δανίας. Η ομάδα του Στόλε Σολμπάκεν βρέθηκε να χάνει 1-0 από την Άαρχους με γκολ του Στάγκε στο 38’ (ενωρίτερα είχε χάσει πέναλτι στο 11’ ο Κόντρο για τους «δράκους»), όμως κατάφερε στιο 90+2 να σώσει την παρτίδα αποσπώντας ισοπαλία από μία παραδοσιακά δύσκολη έδρα.

Ως αλλαγή για 22’ αγωνίστηκε ο Πιέρος Σωτηρίου, με τον Κύπριο φορ να επιστρέφει σε αγώνα πρωταθλήματος έπειτα από απουσία τριών μηνών λόγω τραυματισμού. Φυσικά, ο διεθνής φορ έπαιξε και μεσοβδόμαδα στον επαναληπτικό με την ΤΣΣΚΑ Σόφιας για τον γ΄προκριματικό γύρο του Γιουρόπα Λιγκ.

13 βαθμούς σε έξι αγώνες έχει η Κοπεγχάγη, η οποία θέλει να επιστρέψει στην κορυφή του δανέζικου ποδοσφαίρου μετά την περσινή αποτυχημένη πορεία.