Aθλητικά NέαΠετάει «φωτιές» η Λειψία!

Πετάει «φωτιές» η Λειψία!

Λειψία από… πέρυσι! Θυμίζοντας την εξαιρετική ομάδα που τερμάτισε δεύτερη την περασμένη σεζόν, επικράτησε 4-1 με ανατροπή της Φράιμπουργκ και πέτυχε την πρώτη νίκη της στο πρωτάθλημα.

Το ματς δεν ξεκίνησε με τον καλύτερο τρόπο για τη Λειψία, που είδε τον Ναϊντερλέχνερ να δίνει το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους στο 23ο λεπτό. Ωστόσο, με εκπληκτική αντεπίθεση στο δεύτερο μέρος όχι μόνο έφτασαν στην ανατροπή αλλά και σε μια εμφατική νίκη. Βέρνερ και Όρμπαν σε επτά λεπτά γύρισαν τούμπα το ματς, με τον Βέρνερ να σκοράρει ξανά στο 71’ για το 3-1. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 80ο λεπτό ο Μπρουμά.