Aθλητικά NέαΠεριμένει… αγριεμένη τον Ολυμπιακό η Γιουβέντους! (video)

Περιμένει… αγριεμένη τον Ολυμπιακό η Γιουβέντους! (video)

Έδειξε τα… δόντια της πριν τον Ολυμπιακό η Γιουβέντους!

Η ομάδα του Μασιμιλιάνο Αλέγκρι, που υποδέχεται τους «ερυθρόλευκους» την ερχόμενη Τετάρτη για την 2η αγωνιστική του Champions League, ήταν καταιγιστική και επικράτησε 4-0 της συμπολίτισσας Τορίνο στο τοπικό ντέρμπι, έχοντας τον Πιάνιτς σε φανταστική ημέρα. Με αυτή τους τη νίκη οι μπιανκονέρι έκαναν το έξι στα έξι και έπιασαν την Νάπολι στην κορυφή της βαθμολογίας.

Όλα τα λεφτά για την Μεγάλη Κυρία ήταν ο Μίραλεμ Πιάνιτς, ο οποίος φρόντισε να υπενθυμίσει για ακόμη ένα ματς γιατί θεωρείται από τους καλύτερους μέσους στον κόσμο. Αφού στο 16′ έδωσε την ασίστ στον Ντιμπάλα για το 1-0, κέρδισε οκτώ λεπτά αργότερα την δεύτερη κίτρινη και αποβολή του Μπαζέλι.

Η μεγαλειώδη εμφάνιση του Βόσνιου μέσου, όμως, δεν ολοκληρώθηκε εκεί. Εκμεταλλευόμενος την πάσα του Κουαδράδο, σκόραρε στο 40ο λεπτό, ενώ σέρβιρε ακόμη ένα γκολ -αυτή τη φορά- στον Άλεξ Σάντρο για το 3-0, δίνοντας την πέμπτη του ασίστ στο φετινό πρωτάθλημα. Το… κερασάκι στην τούρτα έβαλε στο πρώτο λεπτό των κκαθυστερήσεων ο Ντιμπάλα με κοντινό πλασέ, διαμορφώνοντας το τελικό 4-0.