Aθλητικά NέαΠέμπτη σερί ήττα για τους Μπακς, έχασαν από Ράπτορς

Πέμπτη σερί ήττα για τους Μπακς, έχασαν από Ράπτορς

Συνέχεια στην αγωνιστική κρίση των Μπακς έδωσαν οι Ράπτορς νικώντας τους με 110-96 στο Μιλγουόκι. Αυτή ήταν η πέμπτη σερί ήττα για τα «ελάφια», που υποχώρησαν στο 16-13 και έδειξαν πως έχουν ακόμη περισσότερες αδυναμίες χωρίς τον Τζρου Χόλιντεί, ο οποίος λείπει για έξι διαδοχικά ματς.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο πάλεψε, αλλά ήταν αρκετά άστοχος. Είχε 23 πόντους με 8/16 δίποντα, 0/4 τρίποντα και 7/13 βολές, καθώς επίσης 12 ριμπάουντ, 8 ασίστ, 2 κλεψίματα και 5 λάθη σε 37 λεπτά, προτού αποβληθεί με έξι φάουλ.

Ο Κρις Μίντλετον βρέθηκε σε πολύ κακή μέρα με 13 πόντους και 5/13 σουτ, ενώ ο Θανάσης Αντετοκούνμπο πρόσφερε κάποιες λύσεις από τον πάγκο μετρώντας 5 πόντους (1/2 βολές, 2/6 δίποντα) και 3 ριμπάουντ σε 8 λεπτά.

Ο Νόρμαν Πάουελ με 29 και ο Πασκάλ Σιάκαμ με 27 πόντους ξεχώρισαν από το Τορόντο, που είχε ξεφύγει με 17 από το ημίχρονο και συντήρησε τη διαφορά ως το τέλος.

Δωδεκάλεπτα: 26-33, 41-58, 72-85, 96-110