Aθλητικά NέαΠατατράκ για τη Γιούβε και σφαλιάρα από Φιορεντίνα

Πατατράκ για τη Γιούβε και σφαλιάρα από Φιορεντίνα

Ήττα σοκ με σκορ 3-0 γνώρισε η Γιουβέντους από την Φιορεντίνα που την πάει ακόμα πιο πίσω στη διεκδίκηση του τίτλου. Η «βέκια σινιόρα», δέχτηκε πολύ νωρίς το γκολ από τον Βλάχοβιτς που έφυγε σε τετ-α-τερ μετά την υπέροχη ασίστ από τον Ριμπερί στον κενό χώρο, ενώ στο 18’ η ομάδα του Τορίνο αναγκάστηκε να παίξει για υπόλοιπο του αγώνα με δέκα ποδοσφαιριστές λόγω αποβολής του Κουαδράδο.

Στο 76ο λεπτό ο Άλεξ Σάντρο με αυτογκόλ διαμόρφωσε το 0-2, αφού οι «βιόλα» διατήρησαν την υπεροχή σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και έτσι εξασφάλισαν το τρίποντο, ενώ το τελικό 0-3 διαμόρφωσε στο 80ο λεπτό ο Μάρτιν Κάσερες.