Aθλητικά Nέα«Πάρτι» της Βόλφσμπουργκ στο Βερολίνο!

«Πάρτι» της Βόλφσμπουργκ στο Βερολίνο!

Πέταγε… φωτιές στο Βερολίνο η Βόλφσμπουργκ!

Οι «λύκοι» πέρασαν «αέρα» από την έδρα της Χέρτα με 3-0 και έκαναν το 2/2 στο πρωτάθλημα, δείχνοντας πως φέτος μπορούν να κοιτάζουν ψηλότερα στη βαθμολογία!

Ο Βέγκορστ με πέναλτι μόλις στο 9ο λεπτό έδωσε το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους, το οποίο διατηρούσαν με σχετική ευκολία στη διάρκεια του αγώνα αφού οι παίκτες της Χέρτα ήταν τελείως ακίνδυνοι μεσοεπιθετικά.

Και με εξαιρετική τακτική και ταχύτατες αντεπιθέσεις, οι φιλοξενούμενοι «χτύπησαν» δύο φορές ακόμη στο φινάλε για να πάρουν ένα θριαμβευτικό τρίποντο! Αρχικά, ο Μπρεκάλο στο 82’ μετά από ασίστ του Μεχμέντι, έγραψε το 2-0, ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Ρουσιγιόν στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.