Aθλητικά NέαΠάρτι... πρόκρισης για την Σεβίλλη!

Πάρτι… πρόκρισης για την Σεβίλλη!

Έτοιμη για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ισπανίας η Σεβίλλη! Οι Ανδαλουσιάνοι πραγματοποιώντας μεστή εμφάνιση, πέρασε… άερα από την έδρα της Μιλμπάο επικρατώντας με 3-1 και βρίσκεται ουσιαστικά στα προημιτελικά, με την ρεβάνς να φαίνεται πως αποκτά τυπική διαδικασία.

Με τον Νολίτο να σκοράρει μόλις στο 6ο λεπτό, η Σεβίλλη πήρε κεφάλι στο σκορ και κράτησε το προβάδισμα της μέχρι το ημίχρονο. Ωστόσο, με την επανέναρξη ο Σαν Χοσέ (49’) έφερε το ματς στα ίσα. Δεν κράτησε και πολύ, όμως, η χαρά των γηπεδούχων καθώς τέσσερα λεπτά αργότερα ο Αντρέ Σίλβα έβαλε εκ νέου την Σεβίλλη σε θέση οδηγού. Σαν να μην έφτανε αυτό για τους Βάσκους, δέχθηκαν και τρίτο τέρμα με τον Μπεν Γεντέρ στο 77’ για το τελικό 3-1.