Aθλητικά Nέα«Πάρτι» με καλεσμένη τη Γουέστ Χαμ έστησε η Λίβερπουλ! (vid)

«Πάρτι» με καλεσμένη τη Γουέστ Χαμ έστησε η Λίβερπουλ! (vid)

«Πάρτι» με καλεσμένη τη Γουέστ Χαμ έστησε στο Άνφιλντ η Λίβερπουλ! Οι «reds» πετούσαν φωτιές απέναντι στους Λονδρέζους, τους οποίους… πάτησαν δια περιπάτου με το εμφατικό 4-0 στην πρεμιέρα της Πρέμιερ Λιγκ.

Μόλις 19’ χρειάστηκε η ομάδα του Κλοπ –και ο Σαλάχ- για να ανοίξει το δρόμο προς το τρίποντο. Οι γηπεδούχοι ξεδιπλώθηκαν ωραία, ο Ρόμπερτσον έβγαλε την κατάλληλη πάσα, την κατάλληλη στιγμή και ο Αιγύπτιος από κοντά έκανε το 1-0.

Στις καθυστερήσεις η σεμνή τελετή έλαβε… τέλος, με τη Λίβερπουλ να κρύβει τη μπάλα και τον Μανέ να την εμφανίζει στα δίχτυα.

Η Γουέστ Χαμ δεν μπορούσε να προβάλλει αντίσταση και οκτώ λεπτά μετά την έναρξη του δεύτερου μέρους ο Αφρικανός επιθετικός των «κόκκινων» κλείδωσε τη νίκη. Πήρε την κάθετη μπαλιά από τον Φιρμίνο και παρά το γεγονός πως ήταν… αρκετά εκτεθειμένος, εν τέλει το γκολ του μέτρησε κανονικά, ανεβάζοντας κι άλλο το δείκτη του σκορ.

Στο 87’ ο Στάριτζ μπήκε στο ματς σαν αλλαγή και στο… καπάκι, έβαλε το κερασάκι στη τούρτα, υπογράφοντας το τελικό 4-0 μέσα σε αποθέωση από τους φίλους του συλλόγου.