Aθλητικά NέαΠαρί με σπασμένα τα φρένα! (video)

Παρί με σπασμένα τα φρένα! (video)

Παρί από άλλον πλανήτη! Η ομάδα του Ουνάι Έμερι φιλοδώρησε την Ανζέ με πέντε γκολ (0-5), όπως είχε κάνει προ ημερών κόντρα στην Άντερλεχτ και συνέχισε την ξέφρενη πορεία της προς την κατάκτηση του τίτλου. Παράλληλα, έμεινε για ακόμη μία αγωνιστική αήττητη, έχοντας 39 τέρματα ενεργητικό μετά από 12 αγωνιστικές!

Με το πόδι στο γκάζι μπήκε στο ματς η Παρί και άνοιξε μόλις στο 5ο λεπτό το σκορ με γκολ του Εμπαπέ. Εννιά λεπτά μετά ο Ντράξλερ με ωραίο τελείωμα έδωσε αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του και ο Καβάνι στο 30ο λεπτό έγραψε το 3-0 με άψογο σουτ στην κίνηση. Ο Ουρουγουανός χτύπησε ξανά με τη συμπλήρωση μιας ώρας, με τον Εμπαμπέ να σκοράρει και αυτός για δεύτερη φορά στο 84’, διαμορφώνοντας το τελικό 5-0!