Aθλητικά NέαΠαραμένει ζωντανή η Λάτσιο!

Παραμένει ζωντανή η Λάτσιο!

Κάθε δικαίωμα να ελπίζει για ένα εισιτήριο στο Europa League της νέας περιόδου έχει η Λάτσιο.

Σε ένα οριακό ματς, που σε περίπτωση που το έχανε, θα έπρεπε να κάνει από σήμερα πλάνα για τη νέα σεζόν πιθανότατα εκτός Ευρώπης, η ομάδα του Σιμόνε Ιντσάγκι στάθηκε στο ύψος των περιστάσεων και επικράτησε εκτός έδρας της Κάλιαρι με 2-1.

Οι «λατσιάλι» ήταν πολύ καλύτεροι από το πρώτο λεπτό της αναμέτρησης και τελικά άνοιξαν το σκορ στο 31’ με τον Λουίς Αλμπέρτο, ενώ δεν έριξαν ρυθμό και στο δεύτερο ημίχρονο διαμόρφωσαν το 2-0 με δράστη αυτή τη φορά τον Κορέα στο 53’.

Το μόνο που κατάφερε η Κάλιαρι, που άργησε πολύ να μπει στις συνθήκες του αγώνα, ήταν να μειώσει στο 90’ με τον Παβολέτι που διαμόρφωσε απλά το τελικό 2-1 της νίκης της Λάτσιο.