Aθλητικά NέαΌρθια σε ματσάρα με την Μπέτις η Μαγιόρκα

Όρθια σε ματσάρα με την Μπέτις η Μαγιόρκα

Μπέτις και Μαγιόρκα χάρισαν πλούσιο θέαμα σε όλους τους φιλάθλους, ωστόσο βολεύτηκαν με την ισοπαλία (3-3), στο ματς που άνοιξε την αυλαία για την 25η αγωνιστική της La Liga.

Οι «νησιώτες» ευτύχησαν να προηγηθούν στο 16’ με τον Κούτσο Ερνάντες, ωστόσο το χάρηκαν μόνο για 3 λεπτά, αφού στο 19’ οι γηπεδούχοι ανταπέδωσαν με πέναλτι του Κανάλες, με τον Κούτρη να είναι αυτός που υπέπεσε στην παράβαση.

Στο 27’ οι φιλοξενούμενοι ανέκτησαν το προβάδισμά τους με τον Μπούντιμιρ, αλλά και πάλι δεν το χάρηκαν πολύ. Οκτώ λεπτά αργότερα οι «βερδιμπλάνκος» απάντησαν με νέο πέναλτι, αυτή τη φορά του Φεκίρ.

Στο 48’, ο Χοακίν έβαλε μπροστά την Μπέτις, όμως οι παίκτες του Μορένο δεν τα παράτησαν και έσωσαν την ισοπαλία στο 70’ με τον Κούμπο.