Aθλητικά NέαΟ Σούσο έσωσε τη Μίλαν!

Ο Σούσο έσωσε τη Μίλαν!

Ο Σούσο έσωσε τη Μίλαν. Ο Ισπανός μεσοεπιθετικός με γκολ πέντε λεπτά πριν το φινάλε λύτρωσε τους «ροσονέρι» που έπαιζαν με πολλές απουσίες, χαρίζοντάς τους τον βαθμό της ισοπαλίας κόντρα στη Λάτσιο (1-1), η οποία είχε προηγηθεί με πέναλτι του Μπίλια.

Η Λάτσιο ήταν εξαιρετική σε όλο το ματς, έκανε πολλές φάσεις και… χτύπησε στο τέλος του πρώτου μέρους. Ο Ιμόμπιλε τσίμπησε τη μπάλα, ο Ντοναρούμα πήγε πάνω του με φόρα και τον ανέτρεψε, με τον διαιτητή να δείχνει σωστά το πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Μπίλια και στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι και στην επανάληψη, είχαν τις φάσεις να σκοράρουν αλλά δεν το κατάφεραν και το πλήρωσαν πέντε λεπτά πριν το φινάλε όταν ο Σούσο έκανε το σόλο και με ωραίο πλασέ, διαμορφώνοντας το τελικό 1-1.