Aθλητικά NέαΟ Λουκάκου έκανε τη διαφορά για το Βέλγιο (vid)

Ο Λουκάκου έκανε τη διαφορά για το Βέλγιο (vid)

Νικηφόρα έκλεισε την προετοιμασία του για το επερχόμενο Euro η εθνική ομάδα του Βελγίου, που επιβλήθηκε 1-0 της Κροατίας σε φιλική αναμέτρηση στις Βρυξέλλες.

Το γκολ που έκρινε τον αγώνα σημειώθηκε στο 38ο λεπτό, όταν ο Λουκάκου νίκησε τον Λιβάκοβιτς με κοντινή προσπάθεια μετά από φάση διαρκείας στα καρέ των Κροατών.

Οι «κόκκινοι διάβολοι» είχαν και διπλό δοκάρι με Λουκάκου και Καράσκο επτά λεπτά νωρίτερα, με το δεύτερο ημίχρονο να είναι πιο… μαζεμένο, καθώς οι δύο προπονητές προχώρησαν σε αρκετές αλλαγές.

Τώρα, Βέλγοι και Κροάτες ετοιμάζονται για τα… δύσκολα, με τους μεν να ξεκινούν τις υποχρεώσεις τους στο Euro στις 12 Ιουνίου κόντρα στη Δανία και τους δε μία ημέρα αργότερα, ενάντια στην Αγγλία.