Aθλητικά NέαΟ Καβάνι πήρε το όπλο του... Νεϊμάρ! (video)

Ο Καβάνι πήρε το όπλο του… Νεϊμάρ! (video)

Η Παρί Σεν Ζερμέν στερήθηκε τις υπηρεσίες του Νεϊμάρ στο παιχνίδι με την Νις αλλά δεν δυσκολεύτηκε να φτάσει στη νίκη. Σε αυτό μεγάλο μερίδιο έχει ο Καβάνι ο οποίος πήρε στους ώμους του και τις ευθύνες της απουσίας του Βραζιλιάνου και με δύο γκολ έκανε τα πράγματα εύκολα για τους Παριζιάνους. Στο 3ο λεπτό άνοιξε το σκορ δείχνοντας τις προθέσεις του για το ματς. Στο 31ο λεπτό διπλασίασε τα τέρματα του αλλά και της ομάδας του. Στο 51ο λεπτό ο Ντάντε με αυτογκόλ έδωσε «αέρα» τριών γκολ στην Παρί. Τελικά αυτό ήταν και το τελικό σκορ με τους Παριζιάνους να φτάνουν στη νίκη με 3-0.