Aθλητικά NέαΟ «Ίμπρα» έσωσε τον βαθμό για τη Σουηδία

Ο «Ίμπρα» έσωσε τον βαθμό για τη Σουηδία

Η Ιρλανδία ήταν καλύτερη, αλλά μια ενέργεια του Ζλάταν Ιμπραϊμοβιτς αποδείχθηκε καθοριστική, προκειμένου η κακή Σουηδία να πάρει την ισοπαλία 1-1, στο «Σταντ ντε Φρανς», στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία στον 5ο όμιλο του Euro 2016

Η Ιρλανδία δεν έχει νικήσει ποτέ την Σουηδία σε παιχνίδι ανταγωνιστικό και μεγάλης διοργάνωσης. Η Σουηδία είχε κερδίσει την σημερινή της αντίπαλο στα προκριματικά του Μουντιάλ του 2014 ενώ το άλλο ματς είχε λήξει ισόπαλο.

Live…

1′ Έναρξη του αγώνα.

7′ Ψάχνονται οι δύο ομάδες, η Σουηδία να προσπαθεί να κάνει το παιχνίδι της.

10′ Πρώτη ευκαιρία για την Ιρλανδία, σουτ εξω απο την περιοχή απο τον Χέντρικ καταλήγει σε κόρνερ.

15′ Κόρνερ για τους Ιρλανδούς, πανικός στην περιοχή της Σουηδίας.

17′ Μεγάλη ευκαιρία για την Ιρλανδία, απο κοντά ο Ο’Σει δεν πρόλαβε να βρεί την μπάλα έπειτα απο κόρνερ.

20′ Καλύτερη μέχρι στιγμής η Ιρλανδία.

21′ Κακή εκτέλεση φάουλ(χαμηλά στο τείχος) απο τον Ιμπραιμοβιτς, στα 35 μέτρα.

29′ Καλό σουτ εκτός περιοχής απο τον Μπρέιντι, λίγο πάνω απο την εστία.

32′ Νέα πολύ καλη ευκαιρία για την Ιρλανδία, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι απο σουτ του Χέντρικ εκτός περιοχής.

41′ Σέντρα Μπρέιντι για τον Λονγκ που δεν μπορεί να την βρει με το κεφάλι για να σκοράρει.

44′ Αναγκαστική αλλαγή για την Σουηδία, τραυματιας ο Λούστιγκ αποχωρεί, στη θέση του ο Γιόχανσον.

45′ Λήξη πρώτου ημιχρόνου, στο 0-0 οι δύο ομάδες.

46′ ΓΚΟΛ για την Ιρλανδία, Σκόρερ ο Χούλαχαν με ένα όμορφο τελείωμα, ο Κόλεμαν αδειάζει την Σουηδική άμυνα και μοιράζει στον Χούλαχαν.

49′ Μεγάλη φάση για την Σουηδία. Στραβοκλωτσιά του Κλαρκ προς τα πίσω που αναγκάζει τον κίπερ του να διώξει δύσκολα και σουτ του Φόρσμπεργκ άουτ.

59′ Δεύτερη αλλαγή για την Σουηδία, έξω ο Μπέργκ, μέσα ο Γκουιντέτι.

60′ Ο Ζλάταν με γυριστό σουτ επιχείρησε να σκοράρει. Άουτ η μπάλα.

61′ Κίτρινη στον Λίντελοφ. Πρώτη στον αγώνα.

63′ Πρώτη αλλαγή για την Ιρλανδία. Έξω ο Γουόλτερς, μέσα ο Μακλίν.

71′ ΓΚΟΛ ισοφαρίζει η Σουηδία απο προσπάθεια του Ζλάταν, ο Κλάρκ στο γύρισμα του Σουηδού έστειλε τη μπάλα στα δίκτυα της ομάδας του.

78′ Αλλαγή για την Ιρλανδία, Έξω ο Χούλαχαν, μέσα ο Κιν.

82′ Ο Ιμπραϊμοβιτς πήγε να βάλει το πόδι του μετά από σέντρα για να σκοράρει με προβολή.

85′ Αλλαγή για Ιρλανδία ΜακΚάρθι έξω. ΜακΚίντι μέσα. Αλλαγή και για Σουηδία, έξω ο Λεβίτσκι, μέσα ο Έγκνταλ.

Συμπληρώθηκαν τα 90′! Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

90’+3 Τέλος στην αναμέτρηση! Μοιράστηκαν τον βαθμό οι δύο ομάδες.

ΙΡΛΑΝΔΙΑ (ΜΑΡΤΝ Ο’ΝΙΛ): Ράντολφ, Κόλεμαν, Κλαρκ, Ο’ Σει, Γουίλαν, ΜακΚάρθι, Λονγκ, Χέντρικ, Γουόλτερς, Μπρέιντι, Χούλαχαν.

ΣΟΥΗΔΙΑ (ΕΡΙΚ ΧΑΜΡΕΝ): Ίσακσον, Λούστιγκ, Γκράνβιστ, Μ. Όλσον, Φόρσμπεργκ, Σ. Λάρσον, Κάλστρομ, Ιμπραϊμοβιτς, Μπεργκ, Λίντελοφ, Λεβίτσκι.

Πατήστε πάνω στο παιχνίδι που βρίσκεται σε εξέλιξη για να δείτε όλες τις σημαντικές λεπτομέρειες.