Aθλητικά NέαΟ Μπέλι έστειλε τη Λεβερκούζεν στους «8» (videos)

Ο Μπέλι έστειλε τη Λεβερκούζεν στους «8» (videos)

Στους «8» του κυπέλλου Γερμανίας προκρίθηκε η Λεβερκούζεν, η οποία επικράτησε εκτός έδρας με 1-0 της Γκλάντμπαχ, για τη φάση των «16» του θεσμού. Η Μπάγερ έχοντας τον Ρέτσο βασικό και αναντικατάστατο πήρε την πρόκριση χάρη στο γκολ του Μπέλι (70′).

Η Βέρντερ νίκησε πολύ δύσκολα με 3-2 την Φράιμπουργκ και εξασφάλισε το εισιτήριο για τα προημιτελικά. Για την ομάδα της Βρέμης ο Μπελφοντίλ άνοιξε το σκορ μόλις στο 3′. Στο 20′ ο Κάινζ έδωσε αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του, αλλά οχτώ λεπτά αργότερα ο Πέτερσον με πέναλτι μείωσε σε 2-1. Στο 69′ ο Μπαργκφρέντε ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-1, αλλά ο Ράβετ στο 87′ μείωσε ξανά για την Φράιμπουργκ. Στα εναπομείναντα λεπτά, όμως, δεν άλλαξε κάτι και η Βέρντερ πανηγύρισε την πρόκριση.