Διεθνή Ποδοσφαιρικά Νέα | Διεθνή Αθλητικά ΝέαPREMIER LEAGUEΝίκησε και προσπέρασε την Άρσεναλ η Λιντς (vid)

Νίκησε και προσπέρασε την Άρσεναλ η Λιντς (vid)

Τέλος στο νικηφόρο σερί που είχε στις δύο τελευταίες αγωνιστικές έβαλε στην Κρίσταλ Πάλας η Λιντς η οποία επικράτησε 2-0 και επέστρεψε στα καλά αποτελέσματα. Καθοριστικό σημείο του αγώνα ήταν το γκολ του Χάρισον μόλις στο 3ο λεπτό το οποίο έδωσε το… ηθικό τους παίκτες της Λιντς για τη συνέχεια.

Στο 52ο λεπτό ήρθε και το τέρμα του Μπάμφορντ με το οποίο οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα 2-0 και έτσι έφτασαν στην τελική επικράτηση.

Με τη νίκη αυτή η Λιντς έφτασε στους 32 βαθμούς και βρίσκεται στην 10η θέση έχοντας έναν περισσότερο από την Άρσεναλ, η οποία έχει έναν αγώνα περισσότερο.