Aθλητικά NέαΝίκη σούπερ ανατροπή στις καθυστερήσεις η Ρεν

Νίκη σούπερ ανατροπή στις καθυστερήσεις η Ρεν

Θρίλερ με… happy end για τη Ρεν.

Η ομάδα του Στεφάν επικράτησε 3-2 στο «Roazhon Park» για την 22η αγωνιστική της Ligue 1, κάνοντας τρομερή ανατροπή στις καθυστερήσεις.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν δις στο δεύτερο μέρος, αλλά στο φινάλε η Ρεν έβαλαν τρεις βαθμούς στο σακούλι. Με το αυτογκόλ του Ντα Σίλβα στο 47’ έγινε το 0-1. Ο Νιάνγκ νικήθηκε σε εκτέλεση πέναλτι στο 71’ από τον Λαφόν και ο Ραφίνια πήρε το ριμπάουντ και ισοφάρισε.

Ο Σιμόν έδωσε προβάδισμα στο 80’ στα «καναρίνια», ενώ ο Μποριγκό έφερε την κατάσταση στα ίσα με πλασέ στο 90+5’. Ωστόσο, οι γηπεδούχοι δεν είχαν πει την τελευταία τους κουβέντα. Ο Ραφίνια με γκολ… καρμπόν έδωσε τη νίκη στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων.