Aθλητικά NέαΝίκη μετά από δύο μήνες για την Μαρσέιγ

Νίκη μετά από δύο μήνες για την Μαρσέιγ

Με τον Μήτρογλου στην αποστολή, αλλά μην χρησιμοποιείται καθόλου στην αναμέτρηση, η Μαρσέιγ πέτυχε την πρώτη της νίκη μετά τις 25 Νοεμβρίου και το 3-1 εκτός έδρας με την Αμιάν, με σκορ 1-0 απέναντι στην Καέν.

Οι Φωκαείς σκόραραν λίγο μετά την έναρξη του β’ μέρους με τον Μόργκαν Σανσόν. Με αυτή τη νίκη η Μαρσέιγ, έφτασε τους 31 πόντους και ισοβαθμεί στην 7η θέση με τη Νις.

Σπουδαία νίκη στην προσπάθεια της για αποφυγή του υποβιβασμού, για την Ανζέ που επικράτησε 1-0 με γκολ του Φουλτζινί στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων και έπιασε την αντίπαλο της στην 14η θέση με 23 πόντους.

Αναλυτικά τα ματς της 21ης αγωνιστικής

Παρασκευή 18/1
Λιλ-Αμιάν 2-1 (45+2′ Ραφαέλ Λεάο, 85′ Τσέκα – 5′ Οτέρο)

Σάββατο 19/1
Παρί Σεν Ζερμέν-Γκινγκάμπ 9-0 (11′, 68′ Νεϊμάρ, 37′, 45′, 80′ Εμπαπέ, 59′, 66′, 75′ Καβάνι, 83′ Μενιέ)
Νιμ-Τουλούζ 0-1 (41′ Σανόγκο)
Μονακό-Στρασμπούρ 1-5 (22′ Φαλκάο – 12′, 68′ Αγιόρκε, 17′ Τομασόν, 63′ Σισοκό, 90+4′ Φοφανά)
Ρεμς-Νις 1-1 (12′ Ουντέν-90+9′ Βάλτερ)