Διεθνή Ποδοσφαιρικά Νέα | Διεθνή Αθλητικά ΝέαPREMIER LEAGUEΝίκη με ανατροπή για τη Γουλβς επί της Σαουθάμπτον (vid)

Νίκη με ανατροπή για τη Γουλβς επί της Σαουθάμπτον (vid)

Την εκτός έδρας νίκη με ανατροπή και σκορ 2-1 πήρε η Γουλβς επί της Σαουθάμπτον και την προσπέρασε στη βαθμολογία, ανεβαίνοντας στην 12η θέση. Ταυτόχρονα, οι «λύκοι» πήραν εκδίκηση για τον αποκλεισμό στο FA Cup. Τις έξι σερί ήττες έφτασαν οι «Άγιοι» στο πρωτάθλημα!

Στο 25ο λεπτό οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα με πολύ ωραίο γκολ του Ινγκς, όταν ο Άγγλος επιθετικός έπιασε μονοκόμματο σουτ εντός περιοχής (1-0). Αυτό ήταν και το τελικό σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος οι «λύκοι» έφτασαν στην ολική ανατροπή. Αρχικά ισοφάρισαν στο 53’ με πέναλτι του Νέβες (1-1) και στο 66’ πήραν το προβάδισμα (1-2) με ένα υπέροχο γκολ του Πέδρο Νέτο, ο οποίος έκανε το σόλο και πλάσαρε από δύσκολη γωνία.