Aθλητικά NέαΝίκη-ανάσα για Μπράιτον στο «St Mary’s» (vid)

Νίκη-ανάσα για Μπράιτον στο «St Mary’s» (vid)

Πολύ σημαντική νίκη επί της Σαουθάμπτον με 2-1 πήρε η Μπράιτον στο «St Mary’s» για την 28η αγωνιστική της Premier League και ξέφυγε τρεις βαθμούς από τη ζώνη του υποβιβασμού. Παράλληλα πέτυχε την πρώτη της νίκη έπειτα από τρεις διαδοχικές ήττες στο πρωτάθλημα.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 16ο λεπτό με ωραία κεφαλιά του Ντανκ μετά από κόρνερ, με την Σαουθάμπτον να ισοφαρίζει στο 27’ με τον Άνταμς. Το 1-1 ήταν το σκορ με το οποίο οι δυο ομάδες πήγαν στο ημίχρονο.

Oι «γλάροι» πήραν ξανά το προβάδισμα στο 56ο λεπτό με τον Τροσάρντ, με το 2-1 να διατηρείται μέχρι τη λήξη και να δίνει ένα υπερπολύτιμο τρίποντο στην Μπράιτον.