Aθλητικά NέαΝέα γκέλα για Μονπελιέ

Νέα γκέλα για Μονπελιέ

Η Μονπελιέ, μετά την ήττα από την Ανζέ πριν τη διακοπή, ήθελε να επιστρέψει στις επιτυχίες, προκειμένου να επανέλθει στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας του Σαμπιονά, όπου βρισκόταν από το βράδυ της Παρασκευής (23/11) η Λιόν. Η Ρεν δεν ήταν ένας αντίπαλος που προκαλούσε… φόβο, ωστόσο, στάθηκε πολύ καλά στο «Μοσόν» και απέσπασε ισοπαλία 2-2, στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής.

Οι φιλοξενούμενοι «πάγωσαν» την αντίπαλό τους μόλις στο 5ο λεπτό με τον Μπεν Αρφά και κατάφεραν να κρατήσουν το προβάδισμα μέχρι σχεδόν το τέλος του ημιχρόνου. Στις καθυστερήσεις, ο Ντελόρ έφερε το ματς στα ίσια και τέσσερα λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, ο ίδιος έκανε το 2-1 για τους γηπεδούχους. Η Μονπελιέ είχε τον έλεγχο και έδειχνε ικανή να φτάσει στη νίκη, όμως, στο 71’ η Ρεν κατάφερε να φτάσει στο 2-2 με πέναλτι του Μπουργικό, ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.