Aθλητικά NέαΝέα... γκάφα για τη Λιόν! (video)

Νέα… γκάφα για τη Λιόν! (video)

Δεν πατάει καλά στα πόδια της κάτι που φάνηκε και σήμερα… Η Λιόν έχοντας απέναντί της τη Ρεν δεν μπόρεσε να πάρει τη νίκη έστω και αν αγωνιζόταν με παίκτη περισσότερο από το 8ο λεπτό, λόγω της αποβολής του Μπενσεμπαϊνί.

Ήρθε ισόπαλη 1-1 εκτός έδρας και είδε τη διαφορά της από την Μαρσέιγ να πέφτει στους τέσσερις βαθμούς, έχοντας έναν αγώνα λιγότερο. Ο Κορνέ είχε δώσει το προβάδισμα στους «Λιονέ» στο 52ο λεπτό, αλλά δεν μπόρεσε να το κρατήσει μέχρι και το τέλος του αγώνα. Στο 81ο λεπτό ο Μουμπελέ ισοφάρισε για τους γηπεδούχους διαμορφώνοντας το τελικό 1-1.