Aθλητικά NέαNέα φιλική ήττα για τον Απόλλωνα (pics/vid)

Nέα φιλική ήττα για τον Απόλλωνα (pics/vid)

Την ήττα με 1-0 γνώρισε ο Απόλλων σήμερα το απόγευμα, στο τρίτο φιλικό του παιχνίδι επί αυστριακού εδάφους με αντίπαλο την Αντμίρα Βάκερ. Σύμφωνα με την επίσημη ενημέρωση, οι κυανόλευκοι του Σωφρόνη Αυγουστή δημιούργησαν κάποιες πολύ καλές ευκαιρίες (με τους Ντα Σίλβα, Σκέμπρι Ζελάγια και Χατζηβασίλη), αλλά αυτοί που σκόραραν τελικά ήταν οι Αυστριακοί στο 82’.

Την αρχική ενδεκάδα των κυανόλευκων αποτελούσαν οι Βάλε, Ρομπέρζ, Ζάντερ, Ζοάο Πέδρο, Ντα Σίλβα, Σατσέτι, Γιούστε, Ρέινολντς, Σαρδινέρο, Σκέμπρι και Μάγκλιτσα, ενώ ως αλλαγή αγωνίστηκαν οι Βασιλείου, Πίττας Ανδρέου, Ψύχας, Στυλιανού, Καρώ, Ζελάγια, Λεωνίδας, και Σπόλιαριτς. Τον αγώνα παρακολούθησε ο πρόεδρος του Απόλλωνα, Νίκος Κίρζης, μαζί με τους στενούς του συνεργάτες Μαρίνο Ευσταθίου, Αντώνη Γλυκή και Φάνο Κιννή.

Η αρχική ενδεκάδα των κυανόλευκων: Βάλε, Ρομπέρζ, Ζάντερ, Ζοάο Πέδρο, Άλεξ, Σατσέτι, Γιούστε, Ρέινολντς, Σαρδινέρο, Σκέμπρι και Μάγκλιτσα.

Το Live του αγώνα (Eπίσημη ενημέρωση)

1′ Έναρξη αγώνα

6′ Χωρίς κάποια ιδιαίτερη φάση το παιχνίδι μέχρι στιγμής.

12′ Εκπληκτικό πλασέ από τον Ντα Σίλβα πίσω από την μεσαία γραμμή απέκρουσε με υπερένταση σε κόρνερ ο τερματοφύλακας των Αυστριακών.

14′ Εξαιρετική σέντρα από τα δεξιά του Ζοάο Πέδρο η κεφαλιά ομως του Σκέμπρι πέρασε μόλις αουτ.

20′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα με τον Σκέμπρι.

35′ Kαλή ευκαιρία για τους Αυστριακούς.

37′ Xαμένο τετ α τετ για τους Αυστριακούς.

43′ Eξαιρετικό σουτ από μακρινή απόσταση του Ντα Σίλβα απέκρουσε σωτήρια ο κήπερ των Αυστριακών.

0-0 Αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Πέρασαν σαν αλλαγή οι Βασιλείου και Πίττας.

55′ 0-0.

58´ Μεγάλη ευκαιρία με τον Χατζηβασίλη το σουτ του οποίου απέκρουσε ο αμυντικός των Αυστριακών πρώτου η μπάλα περάσει την τελική γραμμή.

62′ Νέα σπουδαία ευκαιρία με τον Ζελάγια μετά από εξαιρετική προσπάθεια /ασίστ του Χατζηβασίλη.

Πέρασαν σαν αλλαγή οι: Αντρέου, Ψύχας, Στυλιανού, Καρώ, Ζελάγια, Λεωνίδας, και Σπόλιαριτς.

67′ Σημαντική ευκαιρία για την Αντμίρα.

74′ Μεγάλη ευκαιρία με τον Ζελάγια.

82′ 1-0 για την Αντμίρα.