Aθλητικά NέαΝα λέει και… ευχαριστώ η Άιντραχτ (video)

Να λέει και… ευχαριστώ η Άιντραχτ (video)

Μην το πει ούτε του… παππά η Άιντραχτ. Η ομάδα από την Φρανκφούρτη είδε την Βέρντερ να προηγείται στην έδρα της με 2-0 στο ημίχρονο, να σπαταλάει ένα… τσουβάλι ευκαιρίες και εν τέλει να «κλέβει» τον βαθμό της ισοπαλίας (2-2).

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 37ο λεπτό με ωραίο σουτ στην κίνηση του Γιουνούζοβιτς μετά από πάσα του Κάιντς και έξι λεπτά αργότερα ο Κρούσε σέρβιρε στον Μπάρτελς το 2-0.

Με την επανέναρξη, ο Γκατσίνοβιτς μείωσε το σκορ για την Άιντραχτ ξαναβάζοντάς την στην διεκδίκηση ενός βαθμού, με την Βέρντερ να συνεχίσει να απειλεί αλλά να μην μπορεί να καθαρίσει το ματς. Εν τέλει, ο Φαμπιάν με πέναλτι στο 73’ διαμόρφωσε το τελικό 2-2.