Aθλητικά NέαΜια Ίντερ μόνος του ο Ικάρντι (video)

Μια Ίντερ μόνος του ο Ικάρντι (video)

Πεσκάρα-Ικάρντι 1-2. Ο 23χρονος επιθετικός ανέτρεψε μόνος του την κατάσταση και η Ίντερ έφυγε το «διπλό» από το Αντριάτικο, πανηγυρίζοντας την πρώτη της νίκη έπειτα από τρεις αγωνιστικές στην Serie A.

Αρκετά ανοιχτό παιχνίδι με τις δύο ομάδες να έχουν ευκαιρίες. Οι παίκτες του Όντο μπήκαν καλύτερα στο δεύτερο ημίχρονο κι άνοιξαν πρώτοι το σκορ με τον Μπαεμπέκ στο 63ο λεπτό.

Οι νερατζούρι απάντησαν με τον Ικάρντι στο 77ο λεπτό και ο ίδιος παίκτης στις καθυστερήσεις (90+1’) τους χάρισε τη νίκη. Έτσι, η Ίντερ έφτασε τους τέσσερις βαθμούς, όσους έχει και η Πεσκάρα με την οποία βρίσκονται στην 8η θέση.